Cont
Membri
Forum
Bloguri Anunturi Poze Video
Muzica Link-uri Utile Sponsori
  •  

Quote13.02.2012 04:200 people like thisLike

Ce acte imi trebuie pentru alocatie copii in Germania ?

Cat este alocatia pentru copil in Germania ?

Unde trebuie depuse actele pentru alocatii copii in Germania ?

In cat timp se primeste raspuns ?

romani-strainatate.com - Fa-ti Cont nou GRATUIT sau foloseste fConnect !
Quote17.02.2012 06:590 people like thisLike

ai nevoie de fotocopii dupa: certificatul de casatorie si buletinele parintilor, certificatul copilului in original si fac ei copie acolo, mai trebuie sa prezinti anmeldung, iti mai dau ei un formular pe care trebuie sa il complectezi, trebuie semnat de ambii parinti si depus la biroul Familienkasse in cazul meu la Frankfurt la Job Center, am primit raspuns in posta dupa o luna si jumatate si banii erau in contul bancar inclusiv cu banii de pe lunile anterioare(retro) din data in care am facut anmeldung, alocatia pana la al 3 lea copil este de 184 euro.succes

Quote28.02.2012 07:580 people like thisLike

E nevoie de toate aceste documente (certif de nastere, de casatorie) sai fie traduse in germana si legalizate sau sunt ok si in limba romana?

Quote28.02.2012 08:380 people like thisLike

Servus Dana_Roman.Toate aceste documente trebuie traduse in limba germana si legalizate.Mult noroc si numai bine.

Quote02.03.2012 16:210 people like thisLike

nu vreau sa contrazic pe nimeni dar eu le-am dat in mana celor de la birou certificatele in original in limba romana dupa care au facut o copie si nu am avut nici un fel de probleme, daca va uitati bine pe certificate este si limba engleza, succes!

Quote09.02.2013 09:130 people like thisLike

Daca nu e nimeni in tara care sa sisteze alocatia cum se procedeaza? Undecided

Copyright © 2014 Romanii din strainatate